BLACKOUT MAP

İnterneti en çok kesilen ülkeler

İki farklı bakış: Internet Society'ye göre hükümetlerin emrettiği kesintiler ve nedeni ne olursa olsun ağların kendisinde ölçülen kesintiler.

2019'dan bu yana hükümet emriyle kesintiler

Internet Society Pulse shutdowns tracker kayıtlarına göre ülke çapında ve bölgesel internet kesintileri ile engellenen hizmetler (toplam 962). Internet Society tarafından sağlanmıştır.

#ÜlkeToplamÜlke çapındaBölgeselEngellenen hizmetlerEn son
1Hindistan41914117 Ekim 2026
2Irak1851383512 Eylül 2026
3Suriye919100 Ağustos 2025
4Sudan464231 Nisan 2026
5Pakistan181152 Ağustos 2025
6Venezuela180018 Ocak 2025
7İran17881 Ocak 2026
8Cezayir16727 Haziran 2024
9Etiyopya13751 Ağustos 2023
10Bangladeş10343 Ağustos 2024
11Myanmar (Burma)9531 Şubat 2022
12Yemen8260 Ocak 2022
13Mozambik6600 Kasım 2024
14Moritanya6600 Ağustos 2024
15Belarus6330 Kasım 2020
16Küba5410 Mart 2024
17Senegal5302 Şubat 2024
18Çad5320 Şubat 2024
19Uganda5203 Ocak 2026
20Rusya5041 Mayıs 2025
21Gine4202 Kasım 2023
22Kazakistan4112 Ocak 2022
23Ukrayna4040 Mart 2023
24Sri Lanka4004 Nisan 2022
25Gabon3201 Şubat 2026

En çok ölçülen kesinti

IODA (Georgia Tech) tarafından Ocak 2022 tarihinden, kendi izlememiz tarafından 16 Ekim 2026 tarihinden bu yana tespit edilen kısmi kesintiler ve karartmalar. Önce karartmalara, sonra kısmi kesintilere göre sıralı.

#ÜlkeTam kesintilerKısmi kesintilerEtkilenen saat
1Irak1467380
2Çad63652.257
3Suriye5755548
4Namibya3327468
5Haiti32331.282
6Sudan24592.472
7Esvatini2393501
8Côte d’Ivoire22491.577
9Karayip Hollandası1926114
10Faroe Adaları19937
11Burundi1869228
12Malavi1665335
13Senegal162885
14Cebelitarık16443
15Kongo - Brazavil153081.226
16Angola1547483
17Zimbabve1521554
18Botsvana1512284
19Karadağ1512114
20Maldivler1423349
21Ermenistan1326246
22Gine132183
23Yeni Kaledonya131448
24Sierra Leone1312395
25Venezuela1214460